Visurgājējs ZIL-49042 pēc remonta un restaurācijas. Valsts militārā tehniskā muzeja foto / gvtm.ru
Ņemot vērā esošo tipu sērijveida un eksperimentālo iekārtu ekspluatācijas pieredzi, jaunu paraugu izstrāde sākās septiņdesmito gadu sākumā. Daudzsološs meklēšanas un evakuācijas komplekss, kuram vajadzēja iekļūt vairākos transportlīdzekļos vienlaikus, saņēma apzīmējumu PEC-490. Ir viegli redzēt, ka skaitļi šajā apzīmējumā atbilst padomju autotransporta indeksu sistēmai. Skaitlis "490" norādīja, ka jaunie paraugi tiks klasificēti kā speciāli transportlīdzekļi ar pilnu masu 8-14 tonnu robežās.
Tiek pārbaudīts visurgājējs. Valsts militārā tehniskā muzeja foto / gvtm.ru
Skats uz labo un pakaļējo bortu. Valsts militārā tehniskā muzeja foto / gvtm.ru
Automašīna kāpj nogāzē. Valsts militārā tehniskā muzeja foto / gvtm.ru
Pārbaudes aukstajā sezonā. Foto Kolesa.ru
Jaunas sastāvdaļas un mezgli, kas atšķiras ar samazinātu svaru, ļāva ievērojami samazināt visurgājēja svaru, lai gan tie neizraisīja ievērojamu izmēru samazinājumu. ZIL -49042 garums bija 8, 96 m, platums - 2, 6 m, augstums - 2, 5 m. Garenbāze sasniedza 4,8 m ar sliežu ceļu 2, 1 m. Klīrenss bija 448 mm. Sakarā ar jaunu konstrukcijas elementu izmantošanu transportlīdzekļa pašmasa tika palielināta līdz 6415 kg. Kravnesība - 2 tonnas. Pēc aprēķiniem abinieki uz šosejas varētu sasniegt ātrumu līdz 75-80 km / h. Uz ūdens šis parametrs sasniedza 8-9 km / h.
Abinieki uz ūdens. Foto Kolesa.ru
Jaunā modeļa prototips rūpnīcā tika nokrāsots haki krāsā, kas līdzīga militārajam aprīkojumam. Uz kabīnes durvīm bija ierakstīts astes numurs "44". Izmantotas arī numura zīmes "11-43 test". Ir zināms, ka rūpnīcas raganas nevarēja paiet garām jaunajai automašīnai. Raksturīgās krāsošanas un abinieku spējas dēļ visurgājējs tika saukts par "krokodilu".